Kinek miért hasznos
Gyermekkorban
Amíg az emberi test még fejlődésben van, addig bizonyos határokon belül tudjuk befolyásolni az állcsontok növekedési irányát és mértékét.
Vannak olyan elváltozások, amit már egész kisgyermekkorban jól kezelhetők.
Azonban nem minden esetben érdemes korán elkezdeni a kezelést, mert csak feleslegesen hosszú ideig tartana.
Nemrégiben végzett kutatások szerint a népesség 65%-ának van
fogszabályozó szakorvos által kezelendő problémája. Ha biztosra akarunk menni saját csemeténkkel kapcsolatban, vigyük el egy
fogszabályozási szűrővizsgálatra, ahol körültekintően megvizsgálják őt. Az időben elkezdett kezelés súlyosabb problémák kialakulását előzheti meg, ide sorolhatóak az
állkapocsízületi panaszok, a
diszharmonikus arc vagy az
idő előtt elveszített, túlterhelt fogak.
Felnőttkorban
"Doktornő!
Nem vagyok én ehhez már túl öreg?" Hangzik el a kérdés a
fogszabályozó szakrendelésen nap mint nap. Ugyanúgy fél ettől a 24 éves egyetemista, a 35 éves anyuka és a 60 éves nyugdíjas is. A válsz minden esetben "
Nem". A
fogszabályozásnak ma már nincsen korhatára. A megfelelő technikák és erők alkalmazásával biztonságosan kezelhető tulajdonképpen mindenki.
Amikor egy felnőtt jelenik meg szakrendelésünkön, az első alkalommal alaposan megvizsgáljuk. Részletes adatokat veszünk fel az archarmóniájával, a fogaival, az állkapocsízületével és az arcizmaival kapcsolatban. Ilyenkor az általános tájékoztatáson kívül, a jól látható problémákra tudjuk felhívni a figyelmet. Részletes, egyénre szabott kezelési terv készítéséhez 2-3 röntgenképre, lenyomatok alapján készült gipszmintára és fotókra is szükség van. A "hat elem" módszerét alkalmazó orvos minden esetben a páciens gipszmintáit behelyezi egy állkapocs ízületi "szimulátorba", amit a fogorvosok úgy hívnak artikulátor. Ennek segítségével pontosabban lehet felmérni az állkapocsízület állapotát.
Amikor a kezünkbe kapjuk a részletes diagnózisunkat és kezelési tervünket, akkor már minden információ a rendelkezésünkre áll, hogy eldöntsük vállaljuk-e a felajánlott kezelést.
Ha gond van az állkapocsízületével
Amennyiben az alábbi tünetek közül egy is igaz Önre, kérem forduljon
fogszabályozó szakorvoshoz!
- Kattogó, susogó állkapocsízület
- Mozgásában korlátozott állkapocsízület
- Éles fájdalom a fül körül
- Tompa fájdalom és merevség a rágóizmokban
- Fogcsikorgatás
- Fogszorítás nappal és éjszaka
- Rendszeresen kiakadó állkapocs
A következő tünetek együtt szintén utalhatnak állkapocs ízületi problémákra
- Fejfájás
- Fülzúgás
- Váll és nyakfájdalmak reggelente